Rhus typhina    äädikapuu (harilik sumahh)

Kirjeldus: Looduslikult kasvab Põhja-Ameerika idaosas. Kasvukujult on 8-10 m kõrge põõsas. Võrsed jämedad, tihedalt punaste näärmekarvadega kaetud. Liitlehed 11-30 lehekesega, lehekesed piklikmunajad, 5-12 cm pikad, pealt tumerohelised, paljad, alt karvased. Sügisel muutuvad lehed punaseks. Õied rohekaskollased, 10-20 cm pikustes pööristes. Õitseb juunis, juulis. Vili -herneterasuurune luuvili, mis on kaetud tihedate punakate karvakestega, asetsevad püstistes punakaspruunides pööristes ja püsivad puul peaaegu kevadeni. Kasvukoht: Küllalt külmakindel, külmematel talvedel kannatavad võrsete ladvaosad. Väga kiirekasvuline, aastakasvud ulatuvad üle 1 m. Mullastiku suhtes vähenõudlik, eelistades liivakamaid kergemaid kuivemaid muldi. Talub hästi põuda. Valgusnõudlik. Ajab juurevõsu. Sobib nii eraaedadesse kui ka haljasaladele.

Märkus: Kliimatsoon: 4 (-29C - -35C)

Taim kasvab Ellamaa Arboreetumis.
Taim on Nurga Puukooli müüginimekirjas hinnaga alates 8 €.

Rhus typhina