Cotinus coggygria    harilik parukapuu

Kirjeldus: Looduslikult kasvab Moldaaviast kuni Kaukaasiani ja Lõuna-Euroopas, samuti Hiinas ja Väike-Aasias. Põõsasjas, kõrgus kuni 3-5 m. Õied suurtes suitsupahvakut meenutavates pööristes. Sügisvärvus kirju: kollane, oranž ja sädelev punane. Kultiveeritakse palju tanniini saamiseks, mida kasutatakse parkimistöödel, eeterliku õli saamiseks, riide ja naha värvimiseks. Puit on kollane. Kasvukoht: Mullastiku suhtes vähenõudlik, kuid eelistab lubjarikkaid muldi. Väga põuakindel. Eelistab kuivemaid ja päikselisi kasvukohti. Eestis külmematel talvedel kahjustuvad viimase aasta kasvud, paremini kasvab rannikualadel. Sobib kasvatamiseks keskmistes ja suuremates aedades, taludes, parkides ja haljasaladel soolotaimena või gruppides.

Märkus: Kliimatsoon: 5 (-23C - -29C)

Taim ei ole Nurga Puukooli müüginimekirjas.

Cotinus coggygria